Soutěž „O nejlepšího sportovce roku ČVUT“ za rok 2020

Každý rok Ústav tělesné výchovy a sportu ČVUT vyhlašuje pod patronací rektora ČVUT doc. RNDr. Vojtěcha Petráčka, CSc., soutěž o nejlepšího sportovce roku.

O umístění mohli bojovat studenti, kteří dosáhli v roce 2020 výborných výkonů na význačných sportovních soutěžích, jako je například mistrovství světa, mistrovství Evropy, světová univerziáda, akademické mistrovství světa, juniorské ME a MS, mistrovství Evropy univerzit, reprezentace ČR, nejvyšší příčky na mistrovství ČR a v nejvyšší soutěži ČR.

Za Fakultu stavební ČVUT za rok 2020 „zabodovali“ studenti Anežka Paloudová a Petr Josefus.

Anežka Paloudová je studentkou programu Architektura a stavitelství Fakulty stavební, její disciplínou je rychlostní kanoistika a je navíc čtyřnásobná mistryně ČR.

Petr Josefus je hokejový útočník a nejproduktivnější hráč druholigového týmu HC Příbram. Studuje program Stavební inženýrství a hokeji se věnuje od svých 4 let.

Oba studenti jsou ve třetím ročníku bakalářského studia, sportu věnují velkou část svého času. V rozhovoru se dozvíme něco více o obou studentech, jejich cílech i o tom, jak zvládají skloubit sport se školou.

Sdílet